Ilmub Tallinnfilmi DVD Priit Pärna taastatud multifilmidega

Vasta
liromeno
Postitusi: 331
Liitunud: 11 Sept 2009, 10:07

Ilmub Tallinnfilmi DVD Priit Pärna taastatud multifilmidega

Postitus Postitas liromeno »

15. oktoobril kell 14.00 esitleb Tallinnfilm kinos Artis Priit Pärna filmide “Kas maakera on ümmargune”, “… ja teeb trikke”, “Harjutusi iseseisvaks eluks”, “Kolmnurk”, “Aeg maha” ja “Eine murul” DVD-d. Filmid on toodetud Tallinnfilmis aastatel 1977 – 1987 ja taastatud programmi Eesti Film 100 raames. DVD sisaldab filmide subtiitreid eesti, vene, inglise, saksa, soome, prantsuse ja hispaania keeles.

http://www.efsa.ee/index.php?article_id ... on=article&

liromeno
Postitusi: 331
Liitunud: 11 Sept 2009, 10:07

Re: Ilmub Tallinnfilmi DVD Priit Pärna taastatud multifilmid

Postitus Postitas liromeno »

Joonisfilm teatas, et Prantsusmaal ilmus Priit Pärna animafilmide kogumiku topelt-DVD:

Prantsuse stuudio Chalet Pointu ja CaRTe blaNChe andsid välja Eesti animalegendi Priit Pärna DVD. Retrospektiiv hõlmab kõiki Pärna 12 animafilmi ja kannab nime “Priit Pärn Integral 1977-2010”.

Filmid on inglise, prantsuse ja jaapani keelsete subtiitritega. Lisaks on DVD’l veel 3 reklaamfilmi, üks Pärna õpilaste film ning kaks dokumentaalfilmi Pärnast. Filmidele lisaks on DVD’ga kaasas ka 20lk buklett.
DVD on mõeldud peamiselt prantsuskeelsele ja Jaapani turule.
https://www.facebook.com/chaletpointu

Seoses Priit Pärna DVD esitlusega Pariisis, näitas Forum des Images 6. ja 7.detsembril ka valikut varasematest filmidest. Linastusid “Kolmnurk” (1982), “1985” (1995) ning “Karl and Marilyn” (2003). Priit Pärn oli ka ise Pariisis aukülalisena kohal, et oma filme sissejuhatada.

Forum des Images loodi 1988, et kokku koguda Pariisi audiovisuaalne mälupank. Forum des Images’i fookuses on olnud tema loomisest alates erinevad filmi ja liikuvate piltide vormid. Mängufilmid, dokumentaalid, animafilmid, lühi-ja täispikad filmid, teleseriaalid, arvutifilmid – kõik žanrid, formaadid ja audiovisuaalsed distsipliinid, on leidnud oma unikaalse kohtumispaiga, et jagada ideid ja emotsioone. Forum des Images on koht, mida hindavad nii filmitööstuse proffesionaalid kui publik. http://www.forumdesimages.fr/invites-dh ... i-yamamuraDVD esitlus toimus Chalet Pointu ja CaRTe bLaNChe
ning Prantsuse-Eesti Ühingu (france-estonie.org) ja Pariisi Eesti Saatkonna koostöös.


Pilt

2 DVD, 12 short films, bonus in the intimacy of the Estonian director, French, English and Japanese Subtitles.

Müügil Prantsuse amazonis (20.- + post) ja varsti ka Artises/Sõpruses.


Kahju muidugi, et Blu-ray ei tulnud...

Vasta