Ultra HD Blu-ray (4K)

kaaga
Postitusi: 358
Liitunud: 09 Sept 2009, 19:27

Ultra HD Blu-ray (4K)

Postitus Postitas kaaga »

Tänasest on Blu-Ray eilne päev:

http://www.businesswire.com/news/home/2 ... VMd1_ztlBf

4K, HDR, 60fps, Dolby Atoms, DT:-X etc
Kogus 1089 eesti heli või subtiitritega blu-ray-d Eesti blu-ray-de nimekiri ja minu kogu
liromeno
Postitusi: 346
Liitunud: 11 Sept 2009, 11:07

Re: Ultra HD Blu-ray (4K)

Postitus Postitas liromeno »

Fox Reveals First 4K Blu-ray Titles, Samsung Announces First 4K Blu-ray Player

Rebane räägib IFA-l, et tema esimesed 4K Ultra HD Blu-ray plaadid saavad kandma järgmisi filme:
- Exodus: Gods and Kings
- Kingsman: The Secret Service
- Fantastic Four
- X-Men: Days of Future Past
- Life of Pi
- Wild
- The Maze Runner (ainukesena 4K-s filmitu)
Sarnaselt nagu Blu-ray puhul anti kaasa DVD, saab nüüd õllekannu aluseks kaasa Blu-ray ketta.

Pilt


Huvitav, kuivõrd kodumaiseid filme on Blu-ray'lgi alles ühe käe sõrmede jagu, siis ennustagem, kunas võiks esimene Eesti film 4K plaadile sattuda (ise pakun 2020).
Iseenesest materjali ju pisut on:
- Vasaku jala reede
- Tujurikkuja (salvestatud 4K, kuid monteeritud 1080p)
- BFM kursusetööd (n. Zebra Island)
Nukufilm peaks viimastel aegadel samuti salvestama (kaadrid pildistama) 4K formaadis (näiteks Hernehirmutis) aga montaaž oli vist samuti 2K.
raivomollits
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Dets 2015, 22:06

Re: Ultra HD Blu-ray (4K)

Postitus Postitas raivomollits »

Tere,

Jah, Nukufilmide salvestusmeetod lubab masterdada ka 5K versioone, kui vaja.Küsimus pigem, kas on, sest arvestada tuleb oluliselt suurema ressursiga järeltöötluse ja ka failide säilitamise osas.Ja kogu see pingutus annab 4K-le mingi vaevumärgatava eelise kinos.Katsetasime ühe stop-motion filmiga, ja vaatlesime-võrdlesime kahes erinevas Tallinna kinos (Artis ja BFM, mõlemis 4K proj.) ja minu hinnangul oli 4K-l väga väike eelis.Pole lihtsalt mõtet teha lühidalt.
UHD telekas saab rohkem aimu, mida 4K endast kujutab ehk seal on see tõesti väga vinge - näeb uskumatult palju detaile ja kõik tundub kui päris.Kuid seda juhul kui otse ekraani ees seista.Valides aga normaalse vaatamiskauguse, sulab kogu detailsus tavapildiks, nägemismeel "konverdib" pildi lihtsamaks-väiksemaks ja jälgid lugu lihtsalt.Sarnane adaptsioon toimib ka stereo 3D puhul, kui pole tegu mingi spetsiaalse meelelahutusega, vaid nö tavalise actioniga, mis on 3D üles võetud
Hernehirmutis 4K tehti iMax kino jaoks ja oli samuti s3D ja just pigem selline meelelahutuslik, ruumilistele efektidele üles ehitatud film, seda tüüpi nagu kunagi vene ajal spets kinodes näidati (selle filmi kaasrezhissöör A.Melkumov on ka muideks sellest ajast pärit ehk sugugi mitte vooludega kaasajooksja,vaid stereo-kino tõeline fanatt ja pioneer)
Ehk vaevalt kodumaised filmid lähimatel aastatel UHD-na välja tulevad.Võib-olla tirazheeritakse üks film stiilis "esimene eesti UHD bluray" ja see on ka kõik.Isegi bluray'dena käib see Eestile üle jõu.
Kunagi küsisin eesti filmide restauratsiooni projekti juhilt, et kuidas leiaks näiteks "Ideaalmaastiku" bluray versiooni, kuna see oli just kinos "uuena" linastunud.Vastus oli konkreetne "Pole plaanis ühtegi blurayd välja lasta,kuna bluray mängijaid eestlastel lihtsalt pole".See oli mingi aeg tagasi ja hinnang rajanes tolleaegsel statistikal ja võimalik et täna on seis teine ja võimalik et olen midagi lihtsalt "maha maganud" kuna ma näiteks pole absoluutselt kursis, milliseid eesti filmide bluray'sid kauplustes pakutakse,kuid arvan et valik pole väga suur(just tehtud netiotsing "Sügisballi" blurayd ei tuvastanud - üks viimaste aegade paremaid eesti filme)
dm7
Postitusi: 70
Liitunud: 04 Sept 2009, 19:14

Re: Ultra HD Blu-ray (4K)

Postitus Postitas dm7 »

10 või enama aasta pärast võib see päris positiivne olla, et algmaterjal sai tänasel päeval üles võetud just 4k-na. Lihtsalt nii kaugema tuleviku perspektiivi mõttes. Bluray on kahjuks endiselt Eestis küllaltki niššitooteks jäänud ning uus 4k formaat ilmselt jääb selleks veel enam. Tavainimene eelistab ilmselgelt voogedastusega streami teenuseid nagu Elioni videolaenutus või tulevikus ilmselt Eestisse laienev Netflix. Samas on mul isiklikult krdi kahju et taolisi vanemaid restaureeritud Eesti filme (a la Ideaalmaastik) ilmselt mitte kunagi Bluray peale ei jõua. Kahjuks Eesti väiksuse tõttu jääme me muul maailmal sellel alal pikalt sabas sörkijaks.
kaaga
Postitusi: 358
Liitunud: 09 Sept 2009, 19:27

Re: Ultra HD Blu-ray (4K)

Postitus Postitas kaaga »

Ultra HD Blu-ray (4K) kvaliteedi hüppe ei anna võrreldes tava Blu-Ray-ga mitte niivõrd 4K resolutsioon kui just HDR (High-dynamic-range) tugi. Võimaldab edastada 30% värvide asemel kuni 70%. Ja HDR+4k ja tava pildi kvaliteedi vahe on sama selge nagu on näha DVD ja Blu-Ray pilvi kvaliteedi vahe.
Kogus 1089 eesti heli või subtiitritega blu-ray-d Eesti blu-ray-de nimekiri ja minu kogu
Carat_EST
Postitusi: 24
Liitunud: 01 Mär 2016, 14:21

Re: Ultra HD Blu-ray (4K)

Postitus Postitas Carat_EST »

Uudised olid 2015 maist ja septembrist.
Mitme plaadi ja mängijani on nüüd jõutud märtsiks 2016, kus need müügil ja milliseid (4K) väljundpistikuid kasutavad?
liromeno
Postitusi: 346
Liitunud: 11 Sept 2009, 11:07

Re: Ultra HD Blu-ray (4K)

Postitus Postitas liromeno »

Vaata Blu-ray.com on näiteks katsetanud Sammy pleierit ja tavatarbija jaoks oodatav plug&play ei pruugi toimida, seadmed ei saa alati üksteisest õigesti aru ja tulemuseks on anomaaliad. Kui juurde lisada, et ühel või teisel kodus juba olemasoleval telekal/ressiiveril ei pruugi olla nõuetekohast standarditoetust või pistikut, vaja leida sobiv uus kaabel jne... Tavatarbija ei tuleks ka selle peale, et va telekas võiks vajada hard restart'i pelgalt HDMI formaadi muutmiseks, nagu lugeda võis...

Plaatide hinnangutest selgub, et paljud esimestest ketastest on 2K'st ülesskaleeritud - st Blu-ray'st pisut paremad nad on, kuid eelkõige värviulatuse poolest. Päris 4K>4K plaat (Smurfid 2) on jälle sisult väheväärtuslik.
Ootab-vaatab, näiteks kui ilmub The Hateful Eight vms hea materjaliga film, see võiks kõva kiituse saada.

PS Muidu on mõnel juhul ratsionaalne juba valida 4K+BD combo, isegi kui 4K valmidust kodus veel pole - näiteks The Expendables 3 oli amazonis 17.99 USD, mis on minu meelest vastuvõetav hinnatase (oleneb muidugi kui kvaliteetseks toode osutub).
kaaga
Postitusi: 358
Liitunud: 09 Sept 2009, 19:27

Re: Ultra HD Blu-ray (4K)

Postitus Postitas kaaga »

uhd.jpg
4k Ultra HD Blu-Ray, HDR ja 10biti värvi ajastu on alanud...
Järgmine nädal teen lühipostituse esmamuljetest, kas ning kui suur on kvaliteedi hüpe võrreldes tava Blu-Ray-ga....
Kogus 1089 eesti heli või subtiitritega blu-ray-d Eesti blu-ray-de nimekiri ja minu kogu
kaaga
Postitusi: 358
Liitunud: 09 Sept 2009, 19:27

Re: Ultra HD Blu-ray (4K)

Postitus Postitas kaaga »

Nii esmane esmamulje Ultra HD 4K Blu-ray-st.

Hetkel on mul 3 plaati mille põhjal hinnangut kirjutan. Mad Max, San Andres ja Best of of 4K

1.Värvid
10bit-i uue HDR2020 standardi vahe on olemas. Värvid on elavamad. Punase ja oranži suunas on seda kõige paremini näha. Samuti metalli läiked või kulla ja klaasi läiked on näha mida varem pole paista olnud. Võrdlus tuleb välja siis kui lülitada tagasi REC709 pildile oleks nagu tuhm hall vari üle tõmmatud.

2.HDR-
HDR-siin on vahe kõige suurem. Lisab pildile sügavust. Peaaegu 3D efekt ilma prillideta. Samuti eredad valgusefektid nagu tähed taevas või auto tuled on väga efektsed ja tava blu-ray-ga sellist kogemust ei saa. Kõige suurem efekt tuleb aga sellest ,et must on must. Detailide nägemine pimedates võtetes. Projektoriga vaadates on alati olnudprobleem korraliku musta nägemine. HDR-iga on must peaeagu perfektne. Kui lülitada SDR-ile tagasi on pilt tuhm ehk kogu ekraan on ühtlaselt valgustatud ja see kaotab väga palju efekte. HDR-i puhul kui tegemist on stseeniga mis on toas filmitud ja aknast paistab valgus siis on vahe SDR-iga üüratu. Tuba on tume (pilt tagant valgustamata mitte nagu SDR-iga) ja aknas tulev valgus on pimestavalt ere.

Paljud kurdavad ,et pilt on liiga tume, mina ei nii ei arva. SDR ja HDR on lihtsalt nii erinevad et paljud pole lihtsalt harjunud. Lisaks peab olema võimalus muuta tuba pimedaks. Päevavalguses on jah rakse vaadata. Kui ära harjud on jälle raske SDR-iga tagasi harjuda.

3. 4K resulutsioon
Kahjuks mõlemad filmid Mad Max ja San Andreas-ga ei ole pildi detailide vahe Blu-Ray-ga väga suur kuna mõlemad on filmitud 2K-s. Eriti kui blu-ray on üles konverditud 4k-le.
Samas on mul plaat Best of of 4K millel on 4k materjal. Kahjuks ilma HDR-i ja rec2020 värvita kuid detailid on üle-mõistuse. Näiteks klipp Hong-Kong-is kus on kaug võte pilvelõhkujatest siis kui minna vaatama ekraani lähedalt on võimalik näha inimesi toas või kaableid mis hoiavad antenni postide. PS filmitud asi on ikka väga kaugelt.

Ma ei jõua ära oodata kui oleks näha need kõik 3 punkti maks kvaliteedis koos. Peaksin saama Revenant-i nädala pärast. See on full 4k-s ja maksimaalsete kvaliteedi hinnangutega erinevate review-erite poolt.

Blu-Ray- eriti 4K-sse up converditud on väga hea pildiga. Aga Ultra HD vahe on ikka üllatavalt suur. Kirjeldada on seda raske. Kui kellegil teist lugejatest on tõsine huvi võin teha demo ja saab erinevust ise näha ja hinnangut anda.
Hinnangul kasutatud, Panasonic DMP-UB900 Ultra HD Blu-Ray player-it, Sony VPL-VW520ES 4K projektorit ja 120“ gain 1.0 reference white ekraanil.
Kogus 1089 eesti heli või subtiitritega blu-ray-d Eesti blu-ray-de nimekiri ja minu kogu
liromeno
Postitusi: 346
Liitunud: 11 Sept 2009, 11:07

Re: Ultra HD Blu-ray (4K)

Postitus Postitas liromeno »

Meeldetuletuseks huvilistele: veel paar päeva on jäänud, et tellida Indiegogo kaudu Suspiria 4K UHD. Hind 29 GBP + 3 GBP saatekulu Eestisse. Pildikvaliteet ilmselt samaväärne Itaalia versiooniga, kuid lisamaterjale rohkem ning hind tuleb pisut odavamgi. Limiteeritud tiraažiks 950 nummerdatud eksemplari.

Pilt
Vasta