Päris eesti oma BD

Vasta
punker
Postitusi: 48
Liitunud: 24 Dets 2016, 14:39

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas punker »

Ime on sündinud
Manused
Screenshot_20201018_164248.jpg

kaaga
Postitusi: 284
Liitunud: 09 Sept 2009, 18:27

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas kaaga »

Väga positiivne. Kas Talve on ka siis oodata.
Kogus 1047 eestindatud blu-ray-d (ca 1060-st teada olevast) Eesti blu-ray-de nimekiri ja minu kogu

punker
Postitusi: 48
Liitunud: 24 Dets 2016, 14:39

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas punker »

Tundub et Tallinnfilmilt hakkab ilmuma Eesti filmivaramu sari. Suvi igal juhul kannab paljulubavalt numbrit 001
Screenshot_20201019_195717.jpg

liromeno
Postitusi: 323
Liitunud: 11 Sept 2009, 10:07

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas liromeno »

Sellekohane värske uudis:

"Eesti filmi instituut hakkab välja andma Eesti filmiklassika DVD-sarja "Eesti filmivaramu", avafilmiks on Arvo Kruusemendi "Suvi".

Eesti Filmi Instituudi filmipärandi osakonna projektijuht Triinu Keedus selgitas, et eelnevalt on nad Tallinnfilmi loomingut välja andnud ühe kaupa. "Aastate jooksul on näha, et vaataja huvi filmiklassika vastu ei kao, meie poole on palju pöördutud sooviga eelkõige filmi soetada DVD formaadis," selgitas ta ja lisas, et sellest lähtuvalt tekkis ka idee kogu filmipärand välja anda sarjana "Eesti filmivaramu".

Avafilm "Suvi" ilmub aga lisaks DVD-versioonile ka Bluray-plaadil. "Hetkel me veel ei tea, kui suur on nõudlus on Bluray plaadil, kui inimeste huvi on suur, siis ilmub neid selles sarjas, aga mitte kõikidest filmidest, mida DVD-l välja anname," nentis ta.

Iga DVD-ga tuleb kaasa ka buklett, kuhu on koondatud filmi saamise lugu ning omaaegsed hinnangud filmile, tekstide autor ja toimetaja on Jaak Lõhmus. Samuti on plaatidel lisamaterjalid, filmiga "Suvi" tuleb kaasa filmi reklaamrull ja saade "Kaadris: Suvi". Filmidel on eestikeelne kirjeldustõlge, vaegkuuljate subtiitrid ning eesti -ja inglisekeelsed subtiitrid.

Igal aastal plaanib EFI välja anda umbes kolm filmi. "Sel aastal ilmub antud sarjas ka filmijärg "Sügis", uuel aastal jätkame sarja pärandiklassikaga: Grigori Kromanovi kultusfilmid "Viimne reliikvia" ja "Hukkunud Alpinisti hotell" ning Kaljo Kiisa geniaalne mängufilm "Hullumeelsus"," selgitas Keedus ja lisas, et kindlasti jõuab sarja ka "Kevade".

"Füüsilisel filmikoopial on tänapäeval oma võlu, on inimesi, kes eelistavad filme failidena säilitada ja teistele meeldib, kui neil on film käegakatsutaval kandjal riiulis olemas," tõdes ta ja mainis, et DVD eelis on kindlasti lisamaterjal, mis aitab nii audiovisuaalsete täienduste kui ka tekstidega vaadatut paremini mõtestada. "Loodetavasti pakub see üllatusi ja põnevaid fakte ka inimestele, kes on neid filme juba kümneid kordi näinud.
"
"

Tjah, usk üleeilsesse DVD-formaati püsib vankumatu. DVD-l on filmiklassika teosed ilmunud vähemalt korra, järelturul on neid EPL/EE sarjade plaate heldelt saada mõne-eurose hinnaga - arusaamatu, milleks hingehinnaga (15.-) pakutavaid DVD-sid enam uuesti teha, täna piisab Blu-rayst. Ning 3 filmi aastas... piinlik. Blu-ray nõudluse osas on vastus lihtne - filmist (sh lapsed vs täiskasvanute sihtrühm), tehnilisest (taastamise) kvaliteedist, pakendist, lisamaterjalidest (+subtiitrid), hinnast, kättesaadavuse lihtsusest ja konkureeriva DVD olemasolust/puudumisest sõltuvalt 300...6000 eksemplari esimese kolme aasta peale. Ja "Kevade"-l olgu olla tagasi väljalõigatud stseenid (muu puudumisel kasvõi restaureerimata kujul valitavalt in seamless branching).

liromeno
Postitusi: 323
Liitunud: 11 Sept 2009, 10:07

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas liromeno »

Nagu halvaks tavaks on saamas, on Suvi Blu-ray ilmumisaeg äsja edasi lükkunud kahe nädala võrra, Apollo näitab uueks kuupäevaks 17. novembrit. Imestada pole ju midagi - tootekood reedab, et va sama levitaja, mis (korduvalt viibinud) Tõde ja õigus puhul, seega pangem vaim valmis ka 1080i/25fps transferiks ja dolby digitali pakitud heliks.

kaaga
Postitusi: 284
Liitunud: 09 Sept 2009, 18:27

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas kaaga »

Nii Suvi Blu-Ray-l saabus:

Positiivset:

Väga korralik reliis slipcase-i ja korraliku bookletiga. Samuti on plaadil lisamaterjalid ja kirjeldus heli versioon.
Loodame ,et ka paljud muud Eesti filmid jõuavad samalaadselt lõpuks blu-ray-le.

Kogumik on nummerdatud ja puha. Ainuke muudatus ettepanek pakendile oleks ,et plaadi seljal oleks filmi nimi ka mustana. Praegu hall hallil taustal ja riiulist pole näha mis filmiga on tegemist.
suvi20201114_122853.jpg
suvi20201114_122812.jpg
Negatiivset:

Jälle kasutatud interlaced 25i kaadrisagedust ja mpeg2 koodekit. Ehk kõigi blu-ray võimaluste osas kõige ebakvaliteetsemat lahendust üldse mis võimalik. Lisaks veel Dolbi Digital mitte pakkimata PCM heli. Tean ,et EFI-l korralikud ProRes masterid ja WAV PCM heli millest korralik h264 ja heli välja lasta. See oleks täpselt ca ainult 1h töö.
Kuna ise tegelen ka filmide restaureerimisega siis nagu karbil kirjas on tegemist 2011 taastamisega (kas keegi teab kes tegi?) siis pildis on väga palju müra ehk säbru ja filcke-rit. Mida saaks suhteliselt lihtsalt vähendada.

Kriitikast olemata on see Blu-ray väljalase kiiduväärt ettevõtmine ja loodame ,et see ei jää EFI poolt viimaseks.
Kogus 1047 eestindatud blu-ray-d (ca 1060-st teada olevast) Eesti blu-ray-de nimekiri ja minu kogu

liromeno
Postitusi: 323
Liitunud: 11 Sept 2009, 10:07

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas liromeno »

kaaga kirjutas:
14 Nov 2020, 12:54
/---/nagu karbil kirjas on tegemist 2011 taastamisega (kas keegi teab kes tegi?)/---/
Tiitrite järgi Giuseppe Di Giorgio ja Generator Post OY. Kumbki nimi ei seostu erilise restaureerimisalase oskusteabega ja firma läks mitu aastat tagasi pankrotti, peamiselt tegeles Soomes vähemoluliste filmide VFX-iga (sellega saadi normaalselt hakkama). Ilmselt oli firma eelmiseks vormiks va Digital Film Finland (firma lõpetati kahjumis 2011. a), sest minu mäletamist järgi too võitis Eesti filmide taastamise hanke/lepingu ja seesama Giuseppe tegi Nipernaadi, Kevade, Nukitsamehe, Ideaalmaastiku, Hukkunud alpinisti hotelli ja mitme dokfilmi restaureerimistööd.

Vasta